Serdecznie witamy

na witrynie naszej szkoły!

Zapraszamy do współpracy wszystkich,
którzy chcieliby pomóc w jej tworzeniu,
zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Miłego przeglądania witryny życzą Mirosława Grzybek i Tomasz Milowski.

Osobiście zachęcam również każdego, kto posiada archiwalne zdjęcia szkoły, do udostępnienia ich poprzez naszą stronę całej lokalnej społeczności. Chodzi przede wszystkim o zdjęcia sprzed i z okresu rozbudowy szkoły. Chętnych proszę o  kontakt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Proszę również o zgłaszanie wszelkich błędów w działaniu strony, błędów ortograficznych oraz literówek.


 

Najnowsze tematy


 

Dziennik elektroniczny - zmiany!

W związku ze zmianami w systemie Librus prosimy zapoznać się z nową procedurą logowania.

 

ABC logowania do systemu Synergia dla rodziców i uczniów

https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/abc-logowania-do-systemu-synergia-dla-rodzicow-i-uczniow

 

Ubezpieczenie 2018/19


Ogólne warunki ubezpieczenia
 

Stypendium szkolne 2018/19

Do dnia 17 września 2018 r. rodzice uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych (lub pełnoletni uczniowie) mogą ubiegać się o stypendia szkolne.

Pomoc materialna w formie stypendium szkolnego przysługuje uczniom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie.

Miesięczna wysokość dochodu netto na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 514,00 zł.(od 1 października 2018 roku dochód będzie wynosił 528 zł.).   Rodziną w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. 2018 poz. 1508 t.j.) są osoby spokrewnione lub nie spokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

Ponadto warunkiem przyznania stypendium jest zamieszkanie na terenie gminy Przeciszów .
Stypendium nie przysługuje:
- uczniom klas zerowych,
- uczniom, którzy nie mieszkają na terenie gminy Przeciszów


Ogłoszenie o stypendium szkolnym na rok 2018/19
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego
Oświadczenie i zaświadczenie o zarobkach
Oświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych
Klauzula informacyjna

 

Dobry Start - 300 dla ucznia

Program "Dobry Start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

 

Cyfrowobezpieczni

SDBC Szkoła Podstawowa w Piotrowicach

26 października odbyło się spotkanie w ramach Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego. W spotkaniu na auli wzięło udział 80 uczniów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Piotrowicach byli wyjątkowo aktywni, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa cyfrowego, odpowiadali na pytania Edukatora. Zaprezentowałam stronę projektu i zachęciłam do jej odwiedzenia wspólnie z rodzicami. Obejrzeliśmy materiały z filmoteki pt. Bezpieczeństwo w kontaktach z innymi, Jak zdrowo korzystać z urządzeń cyfrowych.

W warsztatach wzięły udział klasy czwarte i piąta. Omówiliśmy tematykę uzależnienia, bezpieczeństwa własnego wizerunku i praw autorskich. Odpowiadaliśmy na pytania, prowadziliśmy dyskusję na temat między innymi feakenews, portali społecznościowych.

W czasie spotkania z Rada Pedagogiczną zaprezentowana została strona projektu, omówiłam zasady spotkania z rodzicami, zachęciłam do kursu e-learningowego przygotowanego na stronie projektu.

 

 

Informacja dla rodziców nt. rekrutacji

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Piotrowicach informuje, że rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klasy I szkoły podstawowej.

Rodziców dzieci 7-letnich, które rozpoczną naukę 1 września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Piotrowicach, zameldowanych w Piotrowicach (tj. w obwodzie szkoły), prosimy o wypełnienie zgłoszenia, natomiast rodzice dzieci spoza obwodu proszeni są o wypełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z załącznikiem.

DRUKI  DO  POBRANIA  U  DYREKTORA  PRZEDSZKOLA  W PIOTROWICACH  LUB  W  SEKRETARIACIE  SZKOŁY

Ww. zgłoszenia i wnioski należy dostarczyć do szkoły w terminie do 28 marca br. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem 33 84 13 377.

 

Jeżdżę z głową 2018

Informujemy, że Urząd Gminy w Przeciszowie otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na realizację projektu "Jeżdżę z głową".

Kwota dofinansowania otrzymana z Województwa Małopolskiego wynosi 15 100,00 zł, środki własne gminy wynoszą 28 196,00 zł

Projekt zakłada naukę jazdy na nartach, która będzie prowadzona w formie 5 dniowego wyjazdowego pobytu 91 uczniów klas III szkoły podstawowej z terenu gminy Przeciszów w miejscowości Małe Ciche.

Planowany termin pobytu to 26.02–02.03.2018 r.

Rekrutacja uczniów będzie przeprowadzana przez poszczególne szkoły w dniach 22.01–26.01.2018 r.

 

Odblaskowa szkoła - sprawozdanie

Sprawozdanie

Zapraszamy również do galerii zdjęć!

 

Odblaskowa szkoła

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA”.  Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.  Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Organizatorami konkursu są:

  • Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ul. Nowohucka 33a, 30-728 Kraków,
  • Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ul. Mogilska 109, 31-571 Kraków, tel. 012-61-54-192,
  • Kuratorium Oświaty w Krakowie, ul. Ujastek 1, 31-752 Kraków,
  • Małopolski Urząd Wojewódzki,
  • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Partnerami konkursu są:

  • Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Patronat honorowy objęli:

  • Wojewoda Małopolski – Piotr Ćwik,
  • Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa,
  • Małopolski Komendant Wojewódzki Policji - p.o. insp. Robert Strzelecki,
  • Małopolski Kurator Oświaty – Barbara Nowak.
 

VI miejsce w kraju naszych pingpongistek

Nasze tenisistki odniosły wielki sukces, zajęły VI miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym w Działdowie. Agatce Ortman i Zuzi Staszczak serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji pod linkiem http://lksolmex.pl/piotrowiczanki-6-druzyna-w-polsce

Zapraszamy również na profil https://www.facebook.com/lksolmex

 

 

Pierwsze miejsce w powiecie w czwórboju LA

Gratulujemy!

Igor Gagracz, Miłosz Makuch, Paweł Zygmunt, Dawid Krawczyk, Jakub Nocula, Jakub Marszałek