Informacja 23.04.2019

Szanowni Rodzice!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Piotrowicach informuje, że w naszej placówce

nadal trwa akcja strajkowa nauczycieli.

W związku z powyższym

nie ma możliwości realizowania zajęć dydaktycznych według planu także w dniu 24.04.2019r.

W przypadku braku możliwości zapewnienia dzieciom opieki przez rodziców, szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze dla uczniów w czasie odpowiadającym ich planowi lekcji, a dla uczniów zapisanych na zajęcia świetlicowe – w godzinach świetlicy.

O każdej zaistniałej zmianie będziemy Państwa informować poprzez stronę internetową szkoły. Prosimy o zapoznawanie się z informacjami na bieżąco.

Z wyrazami szacunku –

dyrektor szkoły

mgr Ewa Michałek

 

 

.                                                  Zmiana terminu wywiadówki                                                      .

UWAGA! 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Piotrowicach informuje o

przesunięciu terminu wywiadówki

z dnia 25.04.2019 r.

na 09.05.2019 r. (czwartek).

Rozpocznie się o godz.1630.

Przepraszamy Państwa za utrudnienia.


 

 

Serdecznie witamy

na witrynie naszej szkoły!

Zapraszamy do współpracy wszystkich,
którzy chcieliby pomóc w jej tworzeniu,
zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Miłego przeglądania witryny życzą Mirosława Grzybek i Tomasz Milowski.

Osobiście zachęcam również każdego, kto posiada archiwalne zdjęcia szkoły, do udostępnienia ich poprzez naszą stronę całej lokalnej społeczności. Chodzi przede wszystkim o zdjęcia sprzed i z okresu rozbudowy szkoły. Chętnych proszę o  kontakt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Proszę również o zgłaszanie wszelkich błędów w działaniu strony, błędów ortograficznych oraz literówek.


 

Najnowsze tematy

 

Informacja 9.04.2019

Dyrekcja Szkoły Podstawowej przypomina uczniom klasy trzeciej gimnazjalnej, aby 10.04.2019 r. o godz. 8.30 zgłosili się na egzamin, który zostanie przeprowadzony w sali gimnastycznej.

Życzymy Wam powodzenia
dyrektor szkoły
mgr Ewa Michałek

 

 

Informacja 8.04.2019

Szanowni Rodzice,

w związku z przystąpieniem nauczycieli z naszej szkoły do akcji strajkowej zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie będą się odbywać także w dniu 09.04.2019.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie dzieciom opieki.

W przypadku braku możliwości zapewnienia opieki przez rodziców, szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze w ramach tygodniowego rozkładu zajęć uczniów, w miarę posiadanych możliwości.

Będziemy Państwa informować o każdej zaistniałej zmianie poprzez naszą stronę internetową.

Przepraszamy Państwa za utrudnienia.

Z wyrazami szacunku

dyrektor szkoły

Ewa Michałek

 

Informacja

Szanowni Rodzice!

W nawiązaniu do informacji, którą otrzymaliście Państwo w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych i zawieszenia zajęć w dniach 08, oraz ewentualnie 09.04.2019 r., prosimy o zapoznawanie się z informacjami na naszej stronie internetowej. W razie zaistnienia zmian, będziemy Państwa na bieżąco informować. W przypadku braku możliwości zapewnienia opieki przez rodziców, szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze w ramach tygodniowego rozkładu zajęć uczniów.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod nr 33 841 377.

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja

 

Informacja o strajku

 

Sprawdź jakość powietrza online

Od dziś możemy sprawdzić jakość powietrza w naszej okolicy, wchodząc na stronę:


lub kliknąć poniższy obrazek

 

 

Komunikat Policji

 

Warsztaty z pierwszej pomocy

14 marca do Szkoły Podstawowej w Piotrowicach zawitała grupa uczniów z Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu, działająca pod patronatem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kęty-Podlesie. W ramach realizowanego przez nich projektu społecznego "Jedno serce, jego bicie, najważniejsze ludzkie życie" biorącego udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, przeprowadzili oni warsztaty dla klas 5-7 z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę i nauczyć się wielu potrzebnych umiejętności, a dla najbardziej aktywnych czekały świetne nagrody. Wszyscy uczniowie będą mogli utrwalać swoją wiedzę dzięki przekazanej szkole grze "pierwsza pomoc". Przedsięwzięcie wsparły: Bank Spółdzielczy w Zatorze, Arco System Sp. z o. o., Supermarket Hana, Sklep Agena oraz Firma Handlowo-usługowa "Boluś"

 

Rekrutacja uczniów do klasy I SP

Piotrowice, 4.03.2019 r.

INFORMACJA

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Piotrowicach informuje, że rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klasy I szkoły podstawowej.

Rodziców dzieci 7-letnich, które rozpoczną naukę  1 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Piotrowicach, zameldowanych w Piotrowicach (tj. w obwodzie szkoły), prosimy o wypełnienie zgłoszenia, natomiast rodzice dzieci spoza obwodu proszeni są o wypełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z załącznikiem.

DRUKI  DO  POBRANIA  U  DYREKTORA  PRZEDSZKOLA  LUB W  SEKRETARIACIE  SZKOŁY

Ww. zgłoszenia i wnioski należy dostarczyć do szkoły w terminie do 28 marca br.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem 33 841 33 77

 

Jeżdżę z głową 2019

Gmina Przeciszów po raz kolejny uczestniczy w małopolskim projekcie „Jeżdżę z głową – edycja 2019” współfinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Projekt skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych klas II i III, które nie miały kontaktu z narciarstwem zjazdowym, biegowym oraz snowboardem.

Nauka odbywać się będzie w ramach zajęć z wykwalifikowanymi instruktorami na stoku Stacji Narciarskiej Małe Ciche w Murzasichle. W kursie weźmie udział łącznie 62 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Zajęcia obejmować będą łącznie 20 godzin nauki jazdy pod okiem instruktorów.

Okres realizacji projektu 25 luty 2019 r. – 1 marca 2019 r.

 

 

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komentanta Głównego Policji do rodziców


List GIS i KGP do rodziców

 

Pierwsze miejsce w województwie!

Ogromny sukces drużyny dziewcząt z Piotrowic.

W rozgrywanych w Nowym Sączu finałach wojewódzkich halowej piłki nożnej dziewcząt, zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach zdobyły 1 miejsce. Dziewczęta z Piotrowic wygrały kolejno etapy: gminny, powiatowy i rejonowy, aby w województwie pokonać zespoły:

Nieszkowice Wielkie (rejon wielicki) 2:0

Kamienica (limanowski) 3:0

Łękawica (tarnowski) 1:1

Juszczyn (nowotarski) 4:2

 

Kadra: Oliwia Wojtala, Monika Krawczyk, Emilia Domider (2 gole) , Nikola Mamoń, Martyna Galus (8 goli), Emilia Sanak, Kinga Marsowicz

MVP Turnieju: Emilia Domider

Trener: Łukasz Płonka

Gratulujemy!

 

Informacja na temat rekrutacji do szkół średnich na rok szkolny 2019/20


Komunikat na temat rekrutacji
List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców
Ulotka dotycząca rekrutacji

 

Sukces w konkursie "Wiem czym oddycham"

Konkurs "Wiem czym oddycham", prowadzony przez Fundację Aviva, został rozstrzygnięty.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, nasza szkoła znalazła się wśród 100 lokalizacji, które otrzymały największe poparcie w głosowaniu internetowym. W najbliższym czasie przekazany nam będzie zewnętrzny czujnik jakości powietrza.

Jest jeszcze druga dobra wiadomość - w rankingu szkół nasza szkoła znalazła się w Top 50, czyli do naszej placówki trafi także wewnętrzny sensor jakości powietrza!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w projekt, który zwiększa świadomość o szkodliwości smogu dla zdrowia.

 

 

Cyfrowobezpieczni - ankiety

Szanowni Państwo

W ramach projektu Cyfrowobezpieczni, bardzo prosimy o wypełnienie ankiet do, których linki dołączone są na szkolnej stronie internetowej pod linkiem Cyfrowobezpieczni. Im więcej osób weźmie udział w badaniu, tym lepiej.

Badanie realizowane jest WYŁĄCZNIE drogą internetową.

Zwracamy uwagę, że ankieta jest w kilku wersjach - inny link do ankiety dla rodziców w zależności od tego na jakim etapie nauki znajduje się ich dziecko.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 1-3

Rodzice:

https://rodzice1-3.webankieta.pl/

 

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 4-6

Rodzice:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240899/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-rodzice-4-6-sp.html

 

KLASA 3 GIMNAZJALNA oraz 7  I 8 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Rodzice:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240736/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-rodzice-gimnazjum.html

 

Badanie jest w pełni anonimowe i ma charakter ogólnopolski. Wypełniający ankietę nie są identyfikowani ani na poziomie konkretnej osoby ani nawet na poziomie szkoły - będziemy w ankiecie prosić wyłącznie o określenie województwa. Celem badania jest określenie poziomu wiedzy i świadomości związanych z zagrożeniami dla uczniów w świecie cyfrowym na skalę całego kraju.

Dlatego też bardzo nam zależy na całkowitej szczerości i autentyczności odpowiedzi.

Bardzo prosimy o potwierdzenie otrzymania przez szkołę niniejszej wiadomości.

Bardzo prosimy również aby osoby, które powinny wziąć udział w badaniu, wypełniły ankiety DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA bieżącego roku.

Z góry dziękujemy za Państwa wkład i zaangażowanie.

W imieniu zespołu badawczego projektu Cyfrowobezpieczni.pl

Kamil Błaszczyński

 
Więcej artykułów…