Młody Odkrywca Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 listopada 2019 00:00

PROJEKT MŁODY ODKRYWCA

Małopolska Uczelnia Państwowa

im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu

Ul. Kolbego 8

32-600 Oświęcim

 

Szanowni Państwo,

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu  serdecznie zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt.: „Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Projekt składa się z III cykli. Każdy cykl składa się z 18 spotkań. W każdym cyklu realizowany jest ten sam program zajęć. Do każdego cyklu rekrutowani są nowi uczestnicy. Obecnie rozpoczyna się rekrutacja do II cyklu.

W ramach projektu dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat (datą graniczną jest data 17 urodzin) wezmą udział w bezpłatnych zajęciach i warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych dydaktyków – pracowników Uczelni. Projekt zakłada realizację interaktywnych zajęć w obszarach: matematyczno-przyrodniczym, ICT, języka angielskiego, robotyki, programowania, marketingu, przedsiębiorczości, nauk społecznych, itp.

Dzieci będą miały możliwość uczenia się poprzez zabawę, rozwiną twórczość i pobudzą kreatywność. Projekt przewiduje pracę z użyciem różnych materiałów dydaktycznych, w tym kloc Edumatrix i Lego WeDo.

II cykl projektu zakłada realizację zajęć w terminach od 18.01.2020 do 20.06.2020 dla 3 grup wiekowych: I - 6-9 lat (2 grupy po 12 osób); II - 10-12 lat (2 grupy po 12 osób); III - 13-16 lat (2 grupy po 12 osób).  Ponadto, w ramach projektu rodzice dzieci biorących udział w projekcie będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach podnoszących kompetencje wychowawcze oraz społeczne. Tematy zajęć będą dostępne na stronie Uczelni.

Zajęcia odbywać się będą głównie w soboty, średnio 2 razy w miesiącu oraz podczas pierwszego tygodnia ferii (od 27.01 do 31.01) w Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu. Uczelnia posiada bogato wyposażone sale wykładowe, które są także w pełni przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia rozpoczynać się będą i kończyć o stałych porach, od 9.30 do 13.00. Dla uczestników przewidziano darmowy poczęstunek.

Termin przyjmowania zgłoszeń do wzięcia udziału w II cyklu zajęć rozpoczyna się 18.11.2019 i trwać będzie do 13.12.2019. Szczegółowe informacje, kalendarz spotkań oraz formularze  dokumentów niezbędnych przy rekrutacji znajdują się na stronie https://uczelnia.pwsz-oswiecim.edu.pl Dokumenty należy składać w Dziale Projektów Uczelni, pokój 1.13, budynek: Collegium Primum.

W załączeniu przesyłamy plakat informacyjny oraz ulotki i prosimy o poinformowanie rodziców o możliwości wzięcia udziału w projekcie

Serdecznie zapraszamy

 

kontaktu w sprawach projektu:

tel. 33 842 98 44 (wew. 157)

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Młody Odkrywca