Geniusz matematyczny Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 14 czerwca 2008 02:00

Geniusz matematyczny z Piotrowic

Image 27 marca 2008 w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Piotrowicach przeprowadzono finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. To jeden z najtrudniejszych konkursów matematycznych. Ogromny sukces odniósł w nim uczeń klasy IVb szkoły podstawowej Aleksander Michalec, zajmując w swojej kategorii wiekowej I miejsce w regionie, (w skład regionu wchodzą Bielsko-Biała, powiat bielski, cieszyński, oświęcimski, pszczyński, suski, wadowicki, żywiecki)  i zdobywając tytuł Laureata Konkursu. W nagrodę pojedzie na wycieczkę do duńskiego Legolandu.

10 czerwca 2008 roku Aleksander Michalec odebrał dyplom oraz nagrodę z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary podczas Gali Laureatów, która odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Nagrody przyznawane są w ramach realizowanego przez Województwo Małopolskie Programu Promocji Zdolnej Młodzieży. Marszałek Województwa wyróżnił też dyplomami i nagrodami małopolskich uczniów – laureatów olimpiad, konkursów, turniejów, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami edukacyjnymi w bieżącym roku szkolnym.