Wycieczka do Wiednia Drukuj
Wpisany przez E.Wolanin, E.Kaźnica   
czwartek, 17 kwietnia 2008 16:54

Wycieczka do Wiednia

ImageSzkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody planuje zorganizować w czerwcu, 3-dniową wycieczkę dla uczniów gimnazjum, której trasa będzie przebiegać przez Słowację, Austrię i Czechy. 

Szczegóły u opiekunów LOP, p. Ewy Wolanin i Ewy Kaźnicy.

Poniżej zamieszczamy program wycieczki: 

Biuro Podróży, 32-600 Oświęcim, Rynek Główny 9/2
www.atena.oswiecim.pl ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; gg 9065561
tel/fax.+48/33/8442769, infolinia 0 801 703 353

BRATYSŁAWA-WIEDEŃ-MORAWSKI KRAS

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

I dzień - wyjazd z kraju o godzinie 6.00. Przekroczenie granicy polsko-słowackiej w Zwardoniu oraz przejazd w kierunku Bratysławy. Dojazd do Bratysławy około godziny - spotkanie z przewodnikiem, który się zaopiekuje grupą. Zwiedzanie Starówki Bratysławy.
O godzinie 16.00 rejs statkiem po Dunaju na ruiny zamku Devin, zwiedzanie oraz o godzinie 19.00 powrót. Zbiórka pod autokarem oraz przejazd na miejsce zakwaterowania. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.

II dzień - śniadanie o godzinie 8.00, o godzinie 9.00 wyjazd w kierunku Wiednia - przekroczenie granicy słowacko- austriackiej oraz dojazd do Wiednia. Planowany przyjazd do Wiednia około godziny 11.30. Przejazd do Pałacu Schönbrunn, zwiedzanie wnętrz letniej rezydencji Habsburgów oraz ogrody wraz z Fontanną Neptuna oraz Gloriettą. Następnie zbiórka pod autokarem oraz przejazd na północną stronę Wiednia do Lasku Wiedeńskiego, a dokładnie na Wzgórze Kahlenberg - wzgórze Sauber. Oprowadzenie wraz z przewodnikiem - siostra zakonną, a w kościele Św. Józefa odbędzie się Msza Święta ku czci króla polskiego Jana III Sobieskiego, który wyruszał z tego wzgórza na odsiecz turecką w 1863 roku. Zjazd laskiem wiedeńskim do najbogatszej winnej dzielnicy stolicy Austrii, tzw. Grinzing. Przejazd na Prater - wesołe miasteczka - czas wolny do dyspozycji uczestników. Krótkie zwiedzanie oraz powrót na nocleg do Gabcikova. Obiadokolacja oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek, nocleg.

III dzień - śniadanie oraz o godzinie 8.00 ponowny wyjazd do stolicy Austrii. Kolejno w programie: Belweder - ogrody Belwederu. Następnie przejazd na Burgring oraz monumentalnych zbytków skupionych wokół kulistego bulwaru zaprojektowanego przez Franciszka Józefa. A więc kolejno: Maria-Theresien-Platz, kompleks pałacowo-parkowy Hofburg, Michaelerplatz, Graben Strasse, Pestsäule - pomnik epidemii dżumy, Stephansplatz - serce Wiednia, Stephansdom, opera z zewnątrz. Wyjazd w drogę powrotną w kierunku Brna, po drodze zwiedzanie Jaskiń Morawskiego Krasu.

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd komfortowym autokarem w obydwie strony
  • zakwaterowanie w miejscowości Gabcikovo w pokojach typu studio (2 + 2) wyposażonych w pełny węzeł sanitarny
  • 2 noclegi
  • wyżywienie 2 x dziennie śniadanie + obiadokolacja (wzmocnione)
  • rejs statkiem po Dunaju
  • zwiedzanie zamku na Devinie
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek (chleb, musztarda, ketchup, herbata)
  • dyskoteka
  • opieka pilota, pełniącego funkcję przewodnika po Wiedniu
  • ubezpieczenie NNW i KL 
16-24 os. 25-29 os. 30-38 os. 39-48 os. 
 370,- zł
350,- zł 330,- zł 320,- zł 

KOSZTY DODATKOWE: brak - oprócz kieszonkowego. Do Austrii należy zaopatrzyć się w Euro. Do Słowacji należy zaopatrzyć się w SKK.