Konkurs z angielskiego Drukuj
Wpisany przez S.Kolasa, A.Sandacz   
poniedziałek, 10 marca 2008 02:00

Konkurs z języka angielskiego 

W naszej szkole i na arenie całej Polski odbył się konkurs.

Polegał on na znalezieniu cudzoziemca mieszkającego Polsce i przeprowadzeniu z nim wywiadu, który miał dotyczyć jego życia w naszym kraju, a także tego, które prowadził za granicą.
 
Image Image
 
Był to konkurs z języka angielskiego dla szkól gimnazjalnych zorganizowany przez ambasadę brytyjska.
Do konkursu mogły przystąpić 3 osobowe grupy z tej samej klasy.
Znalazła się tylko jedna taka klasa która była tym zainteresowana. Byli to uczniowie klasy IIa gimnazjum: Agnieszka Sandacz, Sylwia Kolasa i Karol Cholewka.

Przeprowadzili oni wywiad z panią Lesyą Petrovych-Żak, obywatelką Ukrainy a obecnie zamieszkującą Polskę. To młoda osoba zajmująca się księgowością. Na przeprowadzenie wywiadu od razu się zgodziła. Przyjęła uczniów ciepło i serdecznie.

Dnia 7 marca wywiad ten został wysłany na konkurs. Oto prezentacja wykonana w programie Power Point:

Image POBIERZ
(archiwum .rar - rozmiar 26,1 MB,
rozpakować i uruchomić plik "Prezentacja1.pps")

Teraz wszyscy cierpliwie czekają na ogłoszenie wyników. Mamy nadzieję, że im się poszczęści. Gorąco trzymamy za nich kciuki.

Oto wypowiedź p. Aliny Fuczek:

"W konkursie wzięła udział tylko jedna drużyna, zainteresowanych było więcej osób, temat konkursu był dość ciekawy, jednak nasza okolica jest jakoś uboga w cudzoziemców, pragnących zamieszkać w Polsce, więc udało się znaleźć tylko panią Lesyę. Wywiad był bardzo ciekawy, mnóstwo wiadomości, wiele ciekawostek z życia cudzoziemców w Polsce. Mam nadzieję, że to przyczyni się do większego otwarcia nas, Polaków na odmienności kulturowe i ułatwi nam tolerancję tych, nie do końca obcych, przybyszów. Oni przecież wzbogacają nasz świat, dodają koloru naszej tradycji, wzbogacają nas o nowe zwyczaje, upodobania.

Mam nadzieję, że wspaniała praca naszych uczniów zostanie należycie oceniona przez jury konkursu. Jakkolwiek się stanie, nasi uczniowie poczynili wielki krok w kierunku harmonijnego współistnienia różnych nacji w ramach Unii Europejskiej. I chwała im za to! Chwała prekursorom!!!. I wielkie dzięki za zaangażowanie, wkład pracy i chęć działania. Wielkie dzięki. Tak trzymać! Tolerancja. To się musi udać. Dzięki takim jak autorzy wywiadu. Więc dzięki takim jak  Wy. Moje gratulacje. Życzę Wam wszystkiego najlepszego i bardzo dziękuję za udział w konkursie. Jesteście debeściaki!!! Zawsze bądźcie. Tego Wam życzę. Smile