Sukces cheerleaderek Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 marca 2008 02:00

Sukces Cheerleaders z Piotrowic!

Działający przy Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Piotrowicach zespół Cheerleaders - „Freestyle” uczestniczył w eliminacjach powiatowych XXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski" 2008  i uzyskał nominację do udziału w finałach wojewódzkich tego prestiżowego konkursu, które odbędą się 27.04.2008 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Zespół działa przy Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych w Piotrowicach od roku 2005. Z inicjatywą utworzenia tego zespoły wystąpiła ówczesna Szkolna Rada Uczniowska. Propozycja spotkała się z dużym poparciem ze strony Dyrektora Szkoły p. Bogdana Cubera. Szkoła zakupiła dla zespołu koszulki, spodenki, pompony cheerleaderskie oraz pokrywa koszty przejazdów na konkursy. Komitet Rodzicielski zakupił spódniczki (koszt zakupu bluzeczek pokryły członkinie zespołu) oraz pokrywa różne inne koszty związane z pracą zespołu. Opiekę nad zespołem sprawuje p. Małgorzata Olszewska-Cieślik, nauczyciel tutejszej szkoły, a choreografią i prowadzeniem treningów zajmuje się Magdalena Jaskółka.  W zespole trenują zarówno uczennice gimnazjum jak i jego absolwentki. Treningi trwają  co najmniej kilka godzin w tygodniu i odbywają się na szkolnej sali gimnastycznej. W zespole obecnie tańczą: Sabina Kaźmierczyk, Daria Kędzierska, Alicja Kozak, Natalia Niedziela, Magdalena Niedziela, Natalia Olszewska, Katarzyna Pamuła, Żaneta Rał, Barbara Zając i  Klaudia Żmuda. 

„Freestyle” kibicuje na meczach drużynie piłkarskiej LKS Piotrowice i występuje na licznych imprezach organizowanych na terenie Sołectwa Piotrowic i Gminy Przeciszów, wzbudzając zwykle bardzo duże zainteresowanie.

ImageImageImage

Na środkowym zdjęciu od lewej stoją: Alicja Kozak, Daria Kędzierska, Sabina Kaźmierczyk, Natalia Olszewska, Magdalena Niedziela, Natalia Niedziela, Barbara Zając, Katarzyna Pamuła, Klaudia Żmuda,  Żaneta Rał.