Sukcesy sportowe Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 grudnia 2007 02:00

Sukcesów sportowych uczniów ZSPG w Piotrowicach ciąg dalszy.

W miesiącu listopadzie uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych oraz w grach zespołowych osiągając następujące wyniki:

Indywidualne zawody lekkoatletyczne – szczebel gminy:

klasa IV bieg na 40 m klasa V bieg na 60 m 
Grzegorz HałatekI miejsceKarolina GóreckaII miejsce
Marek RogalskiII miejsceKarolina ZającIII miejsce
Kamil TrzaskaIII miejsce  
  Adrian MiętkaII miejsce
  Adrian NowakIII miejsce
    
klasa VIskok w dalklasa VI bieg na 60 m
  Justyna MakarI miejsce
  Filip RałIII miejsce
klasa VIrzut piłką lekarską  
Klaudia Brusik I miejsce  

 

Image Ww. uczniowie zakwalifikowali się do zawodów powiatowych.

Dziewczęta i chłopcy wywalczyli na zawodach gminnych awans do zawodów powiatowych w minipiłce koszykowej. Chłopcy reprezentowali także gminę Przeciszów w zawodach powiatowych w halowej minipiłce nożnej zajmując IV miejsce.

Uczniowie z gimnazjum brali udział w halowych zawodach lekkoatletycznych oraz grach zespołowych. W halowych zawodach lekkoatletycznych uczniowie naszej szkoły reprezentowali gminę na zawodach powiatowych. Zdobyli 2 medale złote, 2 srebrne, 2 brązowe w następujących dyscyplinach:

- 60m
 Monika Czopek
 III miejsce
- skok w dal Monika Czopek I miejsce
- skok w dal Klaudia Wanat II miejsce
- pchnięcie kulą Karolina Grzybek I miejsce
- pchnięcie kulą Klaudia Wanat II miejsce
- skok w dal Mariusz Sandacz III miejsce

W grach zespołowych na zawodach gminnych dziewczęta wywalczyły awans do zawodów powiatowych w piłce ręcznej, koszykowej, siatkowej, halowej piłce nożnej, a chłopcy w piłce ręcznej i siatkowej.

Image Na zawodach powiatowych dziewczęta w piłce ręcznej wywalczyły awans do finału powiatowego, a w halowej piłce nożnej zajęły II miejsce w grupie półfinałowej. Chłopcy w piłce ręcznej zajęli III miejsce w półfinałach. Szkoła osiąga bardzo duże sukcesy sportowe dzięki zaangażowaniu dyrekcji szkoły, nauczycieli prowadzących zajęcia oraz uczniów. Uczniów do zawodów sportowych przygotowali następujący nauczyciele: Adam Kozak, Barbara Apczyńska, Łukasz Płonka, Tomasz Wójcik, Alina Giermek.

Dyrektor szkoły Bogdan Cuber wraz z sekretarzem szkoły Lucyną Frączek opracował wniosek o dofinansowanie w roku 2008 zajęć sportowo-rekreacyjnych dla uczniów z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę 28 130 zł. Szkoła już dwukrotnie w latach 2005 i 2006 roku korzystała z tych środków.