Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 września 2007 03:00

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008 w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Piotrowicach odbyło się 3.09.2007.

O godz. 8.00 odbył się uroczysty apel gimnazjum. Następnie uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej uczestniczyli w Mszy Świętej. Uczniowie szkoły podstawowej po Mszy Świętej wzięli udział w uroczystym apelu, a następnie spotkali się z wychowawcami w klasach. Podczas apelu dyrektor szkoły Bogdan Cuber przypomniał o tragicznej rocznicy z dziejów naszego narodu, rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na frontach II wojny światowej walczyli również mieszkańcy Piotrowic, na cześć tych, którzy polegli w tej walce, ufundowano pomnik stojący przy ul. Andrychowskiej.

W nowym roku szkolnym do zespołu uczęszczać będzie 260 uczniów. W szkole podstawowej uczniowie uczyć się będą w 8 oddziałach, a gimnazjum w 6. Zmianie uległ skład grona pedagogicznego, zatrudniono nowych nauczycieli, którzy będą uczyli następujących przedmiotów: języka angielskiego - Krzysztof Głąb, wychowania fizycznego - Łukasz Płonka.