Osiągnięcia sportowe Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 czerwca 2008 02:00

Osiągnięcia sportowe

7 marca 2008 w Wadowicach spotkały się mistrzynie 4 powiatów w piłce koszykowej dziewcząt z gimnazjów: w Kleczy, Wolbromiu, Trzebini i reprezentujące powiat oświęcimski gimnazjalistki z Piotrowic. Półfinałowe spotkanie nasze koszykarki rozegrały z Trzebinią, zwyciężając pewnie przewagą 20 pkt. W finale rejonu Piotrowice spotkały się z gimnazjum w Kleczy, niestety ten mecz minimalnie przegrały, zajmując 2 miejsce w turnieju. Przypomnijmy jednak, że drużyna z Kleczy to aktualny wicemistrz województwa małopolskiego.

Ta sama drużyna 18 kwietnia wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju na sali popularnego „Chemika”, w którym minimalnie uległy gospodyniom turnieju, dziewczętom z „Konara” oraz jednym punktem, po dogrywce, dziewczętom z Polanki. W turnieju walczyło 8 drużyn.

15 kwietnia na sali gimnastycznej w Osieku odbył się finałowy turniej piłki ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Piłkarki ręczne z Piotrowic ostatecznie uplasowały się na 4. miejscu. 26 kwietnia była okazja do rewanżu. Pod patronatem MDK w Oświęcimiu w sali przy ul. Bema odbył się turniej towarzyski, w którym wzięło udział 6 zespołów. Reprezentantki naszej szkoły zajęły w nim 2 miejsce, przegrywając w finale z Osiekiem.

2 czerwca na boisku KS „Tymbark” rozegrano finały wojewódzkie VIII turnieju „Z podwórka na stadion”. Powiat oświęcimski był reprezentowany przez młodych piłkarzy z KS „Unia Oświęcim” oraz młode piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach (zawodnicy ur. w roku 98 i młodsi). Prócz sportowej rywalizacji impreza była okazją do dobrej zabawy i nawiązania nowych znajomości. Święto dziecięcej piłki nożnej zaszczycił swoją obecnością słynny „Kubuś”. W imprezie udział wzięły 24 zespoły chłopców i 12 zespołów dziewcząt. Chłopcy zajęli 11. miejsce, a dziewczyny 7.

 

Dnia 12.06.2008 r. na stadionie TS „Hejnał” Kęty odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Kęty w piłce nożnej żaków (rocznik 97). W turnieju wzięło udział 6 zespołów, pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Piotrowice, wygrywając pięć meczy i jeden remisując, zdobywając 10 bramek i tracąc 1.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Piotrowic zostali: Maciej Frączek – 5 bramek, Grzegorz Grzybek – 4 bramki.

Trenerem drużyny jest p. Adam Kozak.