SP w Piotrowicach
Forum Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrowicach

Wydarzenia w szkole - Nabór elektroniczny 2012

Greif - 2012-04-25, 22:42
Temat postu: Nabór elektroniczny 2012
Witam,

uczniowie klas trzecich gimnazjum, proszę zapoznać się z instrukcją.
Niedługo dostaniecie loginy i hasła. Wtedy się zalogujcie, możecie zmienić swoje hasła i uzupełnić dane, przede wszystkim TELEFONY KONTAKTOWE.

Rekrutacja elektroniczna 2012.pdf

===
Pod tym adresem możecie poczytać dokładniej o wszystkich etapach, jak również sprawdzić ofertę i dostępność miejsc w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych.

http://malopolska.edu.com.pl/Kandydat

martyna12 - 2012-04-26, 12:49

:mrgreen: a wynkiki z testów i tak dopiero w czerwcu dostaniemy :(
Greif - 2012-05-09, 22:41

Macie już loginy, to możecie uzupełnić swoje dane, nie zapomnieć o telefonie kontaktowym, bardzo ważna informacja, gdy szkoła ma jakieś pytania do kandydata, np. trzeba jakieś rzeczy donieść.
Ever - 2012-05-10, 18:41

Właśnie, tak co do donoszenia.
Na stronie głównej tej rekrutacji pisze:
Cytat:
Nie musisz dostarczać nigdzie kopii swojego świadectwa, ani kopii zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Po przesłaniu danych przez Twoje gimnazjum, Twoje osiągnięcia zostaną automatycznie zaakceptowane, a Ty otrzymasz informacje o liczbie przyznanych Ci punktów.

W regulaminie rekrutacji LO nr 1 im. S. Konarskiego w Oświęcimiu pisze zaś:
Cytat:
3.Po przekazaniu przez kandydata Szkole poświadczonej kopii świadectwa ukończenia gimnazjum i poświadczonej kopii wyników egzaminu gimnazjalnego oraz przez laureatów konkursów przedmiotowych kopii zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna przystępuje do kwalifikowania kandydatów.

Czyli, że jak? Mam te kopie dostarczyć do dyrekcji szkoły czy nie trzeba, bo nie łapię :roll:

I jeszcze coś:
Po wybraniu wszystkich trzech szkół pisze:
Cytat:
Kolejność wyboru szkół nie ma znaczenia.
, czyli, że w każdej z trzech szkół ,moje zgłoszenie będzie traktowane tak, jakbym wybrała ją jako pierwszą? Bo na objeździe wszędzie mówili, że jak "wybierzemy szkołę jako pierwszą to prawie na pewno się dostaniemy".

Edit:

Cytat:
Uwaga! Kolorem zielonym i pochyłą czcionką oznaczone zostały oddziały, w których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych (szczegóły w regulaminie).

Wybrałam oddział 1b [bio-chem-ang-niem (ang. -wyb)] w chemiku i to jest zaznaczone na zielono. No i nic o tym profilu w żadnym regulaminie nie ma i pojęcia nie mam jakich uzdolnień kierunkowych.

Dlaczego to jest takie pokręcone?

I przepraszam za natłok pytań, na które odpowiedzi zapewne są proste jak budowa cepa (od razu widać, ze nie wiem co to cep), ale wolę zapytać niż pozostawać w niepewności.

Greif - 2012-05-10, 22:30

Przede wszystkim nie martw się na zapas, pewnie nie wszystko jest jeszcze ustalone w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych.
Na razie trzeba przede wszystkim uzupełnić dane o sobie, żebym mógł zamknąć ten etap.

Co do pozostałych pytań, to rzeczywiście kolejność wybranych szkół nie ma znaczenia, liczy się kolejność oddziałów w tych szkołach. Można wybrać max. 3 szkoły a z nich dowolną liczbę oddziałów, zaczynając od tego wymarzonego, aż do najmniej interesującego. Wtedy macie dużą szansę, że dostaniecie się do któregoś z nich, jeśli nie do pierwszego, to do drugiego czy piątego. Grunt, żeby w systemie nie ustawiać zbyt małej ilości możliwych oddziałów.

Rekrutacja elektroniczna ma to do siebie, że uczniowie nie blokują sobie wzajemnie miejsc i nie muszą z każdym papierkiem jeździć do każdej szkoły, co najwyżej do szkoły pierwszego wyboru, czyli tej, która prowadzi "wymarzony" oddział (czyli pierwszy na Waszej liście). :-)

A ten regulamin z konara, to nie wiem, skąd wzięłaś. Z tego co patrzyłem na stronie, to jest zarządzenie dyrektora o rekrutacji (dokument PDF).
Cytat:
§3

1. Rekrutacja do szkoły dla młodzieży prowadzona jest w systemie rekrutacji elektronicznej,
zgodnie z regułami opisanymi w decyzji Małopolskiego Kuratora Oświaty.
2. Kwalifikacja do poszczególnych oddziałów w pierwszym terminie rekrutacyjnym wynika
z zasad rekrutacji elektronicznej.
3. Rekrutacja uzupełniająca oraz dodatkowa jest prowadzona sposobem tradycyjnym przez
Szkolną Komisję Rekrutacyjną i dotyczy kandydatów, którzy złożą odpowiednie podanie.
4. Potwierdzając wolę uczęszczania do szkoły należy dołączyć:
a. podanie (zgodnie ze wzorem z systemu elektronicznej rekrutacji),
b. poświadczoną kopię świadectwa ukończenia gimnazjum,
c. poświadczoną kopię zaświadczenia o wynikach egzaminów gimnazjalnych,
d. kartę informacyjną (wg wzoru – zał. nr 2 decyzji Małopolskiego Kuratora Oświaty,
e. w przypadku kandydatów z wadami słuchu, wzroku, narządów ruchu i innymi
schorzeniami orzeczenie kwalifikacyjne publicznej poradni psychologiczno-
pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej;
f. zaświadczenie/zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty konkursów,
o których mowa w § 7 ust. 4 pkt 2 decyzji Małopolskiego Kuratora Oświaty,
g. kartę zdrowia z gimnazjum,
h. dwa podpisane na odwrocie zdjęcia.

Ever - 2012-05-11, 07:17

Greif napisał/a:
A ten regulamin z konara, to nie wiem, skąd wzięłaś.

Jak wybieram szkołę na tej całej rekrutacji to pokazuje się regulamin rekrutacji tej szkoły.

Linka - 2012-05-13, 00:08

Ever napisał/a:
Wybrałam oddział 1b [bio-chem-ang-niem (ang. -wyb)] w chemiku i to jest zaznaczone na zielono. No i nic o tym profilu w żadnym regulaminie nie ma i pojęcia nie mam jakich uzdolnień kierunkowych.

Klasa b w chemiku to klasa mistrzostwa sportowego i tam chodzą chyba Ci, którzy trenują tam hokej czy pływanie i, o ile dobrze pamiętam, mają rekomendację trenera (jakieś osiągnięcia czy coś). Na stronie chemika w dziale rekrutacja jest to chyba wyjaśnione. :-)

Jakubx4884 - 2012-05-20, 09:41

hm sportowa to jest klasa c :p a b to w sumie nie wiem
słonko - 2012-05-21, 21:41

"c" to są hokeiści i piłkarze, a "b" to pływacy

http://www.pz2.edu.pl/Rekrutacja,52.html link poczytaj sobie.

Jakubx4884 - 2012-05-22, 22:56

a nie wiem bo w tym roku wszystko się zmienia a poza tym ja nie ufam w to co pisze na stronach szkół :D