SP w Piotrowicach
Forum Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrowicach

Wydarzenia w szkole - "Każdy znaczek wspiera misje"

Greif - 2007-11-23, 14:18
Temat postu: "Każdy znaczek wspiera misje"
Witam,

czy słyszeliście coś na temat tej akcji?

Do akcji zaproszone są: Liceum Konarskiego, szkołę w Przeciszowie i w Piotrowicach.
Podobno w szkole jest plakat i pudełko na znaczki.

W akcji chodzi o to, aby wycinać zużyte znaczki z kopert, kartek pocztowych i wrzucać je do specjalnie przygotowanego pudełka. Następnie znaczki te będą posegregowane i wysłane do Pieniężna do księży Werbistów, a oni pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczają na pomoc misjom.

Ktoś coś wie na ten temat?

Linka - 2007-11-23, 15:22

Znaczki należy wkładać do puszki, która jest w HG.
Greif - 2007-11-23, 18:20

Aha, czyli jednak coś takiego było, szkoda że dopiero od Aśki K. z Przeciszowa się dowiedziałem, bo mógłbym dać na stronę taką informację.

Wiecie coś więcej o tym, np. do kiedy trwa ta akcja, jakie to znaczki trzeba przynosić itd.?

Linka - 2007-11-23, 20:12

Nie wiem dokładnie do kiedy trwa ta akcja (najlepiej p.Cuber zapytać), bo przypuszczam, że to PCK się tym zajmuje. W grę wchodzą tylko znaczki "używane".
słonko - 2007-11-23, 20:51

I od krawędzi 0,5 cm odstępu, żeby ich przypadkiem nie uszkodzić. Wycinane nie odklejane. A do kiedy trwa akcja też nie wiem.
chicqita - 2007-11-24, 23:43

Więc tak akcja przybyła do nas z Selezjan w ośw;).....Mateusz M.polecił to Kaśce M.Chodzi o wszytskie znaczki jakie sie ma nie mogą one być odklejane muszą być obcięte pozostawiając 0,5 cm po każdej stronie miejsca.Znaczki nie muszą być nowe mogą być zużyte.Każdy znaczek to jakieś pieniążki na misje.Za te pieniądze bedą dożywiane dzieci do których,ksieża przyjadą z misją.Puszka znajduje się w hg...a do kiedy trwa akcja nie mam pojęcia;)
słonko - 2007-11-26, 16:00

A ja dzisiaj oddałam z 79 kartek znaczki wycięte, ale znaczków było znacznie więcej, bo na jednej kartce czasem i 5 było :-)
Kasiemka - 2007-11-26, 19:41

też dzisiaj oddałam sporo...tylko szczerze powiedziawszy nie liczyłam ich xD ;-)
Aska - 2007-12-07, 18:52
Temat postu: Znaczki
Witam:) Widzę, że akcja ruszyła;) Cieszę się niezmiernie:) Akcję planujemy zakończyć w pierwszym tygodniu stycznia. Początkowo miała trwać do końca listopada, ale członkowie naszego Koła Misyjnego wymyślili, że na święta często dostajemy kartki, a jak wiemy KARTKA=ZNACZEK;)
Pamiętajcie - Każdy znaczek wspiera misje!;) Razem możemy więcej!!
Pozdrawiam!:)